Kolekcja Exclusive

Kolekcja Exclusive powstała z myślą o klientach, którzy - w dobie masowej produkcji -  wysoko cenią zarówno piękne przedmioty, jak i ich oryginalne pochodzenie. Wszystkie przedmioty oferowane w tej kategorii pochodzą z kilku pracowni na wyspie Murano i są dziełem mistrzów specjalizujących się w projektowaniu i wytwarzaniu biżuterii ze szkła weneckiego. Artyści ci, poza znajomością technik i niewątpliwym talentem, wkładają w swoją pracę pasję tworząc biżuterię jedyną w swoim rodzaju.

Szkło weneckie jest znane i cenione na całym świecie, ma swoją tajemnicę, swoją historię i wyspę Murano: miejsce, które jest jego kolebką, a obecnie skupia artystów i rzemieślników szlachetniej sztuki szklarstwa. Przedmioty przez nich wytwarzane mają swoją wartość, gdyż każdy element to dzieło rąk artysty, który zamknął w szkle kawałek siebie.

Wielu usiłuje naśladować, a nawet kopiować szkło weneckie. Wprawne oko szybko i bez problemu odróżni "podróbkę" od oryginału chociażby na podstawie przezroczystości szkła. Jednak nawet niewprawne i nieobeznane w technikach szklarskich oko, wyczulone po prostu na piękno nie może pomylić prawdziwego szkła Murano z jego imitacją: intensywność barw, mistrzostwo w łączeniu kolorów, niezrównane kształty i formy, a także miłość, która stanowi istotny element tworzenia sprawia, że szkło Murano jest po prostu nie do podrobienia.  To pojedyncze, niepowtarzalne egzemplarze, małe dzieła sztuki. Zobaczcie sami :)

Ilość produktów: 59

Pokazano 1-12 z 59 pozycji